P 20171127 104034

Uczniowie naszej szkoły: Martyna Rogula (klasa 5b), Stanisław Kiełbowicz (klasa 5c) oraz Bartosz Nowicki (klasa 5a) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Językowy zawrót głowy"zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 i zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy naszym humanistom.

 

 

2     IMG 2417 a

Dnia 10.11.2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Przedstawienie z tej okazji przygotowały klasy: 3a, 5b oraz 5c. Dzięki pięknym recytacjom i wspólnemu śpiewaniu pieśni patriotycznych mogliśmu poczuć atmosferę tamtych dni, kiedy Polska stawała się wolna.

IMGP9910

Inauguracja nowego roku szkolnego już za nami!

Po uroczystej mszy św. w kościele św. Trójcy uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na boisko szkolne. Pani dyrektor, Irena Roemert-Ciomborowska powitała wszystkich zgromadzonych. Szczególne słowa powitania skierowała do uczniów "zerówki" i klas pierwszych oraz do siódmoklasistów, którzy w związku z reformą oświaty kontynuują naukę w naszej szkole.

Emocje towarzyszyły wszystkim; radość z powakacyjnego spotkania mieszała się z niepewnością, jak to będzie w kolejnej klasie...

Jeszcze tylko organizacyjne spotkania z wychowawcami w salach i ostatnie wolne od codziennych obowiązków popołudnie...

Czytaj więcej:

IMG 2811

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

13.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę.
Uczniowie klas I a i I b złożyli ślubowanie przed  sztandarem szkoły.
Najpierw odbyło się przedstawienie z gościnnym udziałem uczniów klas IV. Następnie pani dyrektor, Irena Roemert-Ciomborowska, posługując się zgodnie z tradycją dużym, czerwonym ołówkiem mianowała każde dziecko na prawowitego ucznia Szkoły Podstawowej nr 84. 

Czytaj więcej:

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Cyrku bez Zwierząt w naszej szkole odbyło się przedstawienie  przygotowane przez uczniów klas 6b i 6c.

artykuł10

Naszym gościem była pani kierownik Starego Zoo, Anna Niewiada, która wyjaśniła  uczniom, dlaczego tak ważna jest ochrona zwierząt.Opowiedziała też, w jakich warunkach są przetrzymywane i tresowane zwierzęta w cyrkach. 

Czytaj więcej:

IMG 0827

Dzieci i ryby głosu nie mają?

Okazuje się, że dzieci z naszej szkoły chętnie jednak zabierają głos i to właśnie w sprawie ryb. W środę, 20 września uczniowie klasy V a oraz siódmoklasiści wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Fundację Ratuj Ryby, która zorganizowała wiele atrakcji, głównie zabaw upowszechniających wiedzę na temat gatunków ryb żyjących w Warcie.Uczniowie z entuzjazmem tworzyli wizerunek ryby z nakrętek, ścigali się z workach, malowali ryby na bawełnianych torbach.

Nauka poprzez zabawę po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę.

Czytaj więcej:

20170608 173456

W czwartek, 8 czerwca, pięcioro zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego rywalizowało ze swoimi rówieśnikami w konkursie międzyszkolnym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Poznaniu.

Ich występ zakończył się sukcesem.Wszyscy otrzymali nagrody!

Wiktor Nowak, uczeń IV c -I miejsce, Patrycja Włodarek z IV b, Natalia Bukowska z V a i Wiktoria Kusik z VI c-II miejsce ( w swojej grupie wiekowej), Zuzanna Osowska z VI c- III miejsce.