IMG 0827

Dzieci i ryby głosu nie mają?

Okazuje się, że dzieci z naszej szkoły chętnie jednak zabierają głos i to właśnie w sprawie ryb. W środę, 20 września uczniowie klasy V a oraz siódmoklasiści wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Fundację Ratuj Ryby, która zorganizowała wiele atrakcji, głównie zabaw upowszechniających wiedzę na temat gatunków ryb żyjących w Warcie.Uczniowie z entuzjazmem tworzyli wizerunek ryby z nakrętek, ścigali się z workach, malowali ryby na bawełnianych torbach.

Nauka poprzez zabawę po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę.

Czytaj więcej:

IMGP9910

Inauguracja nowego roku szkolnego już za nami!

Po uroczystej mszy św. w kościele św. Trójcy uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na boisko szkolne. Pani dyrektor, Irena Roemert-Ciomborowska powitała wszystkich zgromadzonych. Szczególne słowa powitania skierowała do uczniów "zerówki" i klas pierwszych oraz do siódmoklasistów, którzy w związku z reformą oświaty kontynuują naukę w naszej szkole.

Emocje towarzyszyły wszystkim; radość z powakacyjnego spotkania mieszała się z niepewnością, jak to będzie w kolejnej klasie...

Jeszcze tylko organizacyjne spotkania z wychowawcami w salach i ostatnie wolne od codziennych obowiązków popołudnie...

Czytaj więcej:

Nasza szkoła uczestniczyła w kolejnym turnieju piłki ręcznej.

Zapraszamy do obejrzenia zmagań naszych sportowców.

This text will be replaced

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Cyrku bez Zwierząt w naszej szkole odbyło się przedstawienie  przygotowane przez uczniów klas 6b i 6c.

artykuł10

Naszym gościem była pani kierownik Starego Zoo, Anna Niewiada, która wyjaśniła  uczniom, dlaczego tak ważna jest ochrona zwierząt.Opowiedziała też, w jakich warunkach są przetrzymywane i tresowane zwierzęta w cyrkach. 

Czytaj więcej:

 

V FE2D1

 

Nasz szkoła kolejny raz z radością wzięła udział w "Przeglądzie Twórczości Dziecięcej", który odbył się 16 maja  w Przedszkolu nr 22 na Dębcu. 

Dziewczynki z klasy 6 przedstawiły w ciekawy i zabawny sposób miniaturę taneczną pt."Roztańczone zabawki".

Miło i serdecznie będziemy wspominać tegoroczny przegląd.

20170608 173456

W czwartek, 8 czerwca, pięcioro zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego rywalizowało ze swoimi rówieśnikami w konkursie międzyszkolnym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Poznaniu.

Ich występ zakończył się sukcesem.Wszyscy otrzymali nagrody!

Wiktor Nowak, uczeń IV c -I miejsce, Patrycja Włodarek z IV b, Natalia Bukowska z V a i Wiktoria Kusik z VI c-II miejsce ( w swojej grupie wiekowej), Zuzanna Osowska z VI c- III miejsce.

 

Jak co roku w maju nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong 2017.

W tym roku szkołę reprezentowała Patrycja Włodarek, która zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!