Językowy zawrót głowy

 

 

pobrane

24 listopada nasi piątoklasiści mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe w konkursie "Językowy zawrót głowy" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21. W czasie 45 minut uczniowie musieli między innymi wykazać się znajomością frazeologii i przysłów, poprawnością językową, znajomością lektur. Nasi reprezentanci: Dominik Kowalski, Faustyna Nawrot z V c oraz Sandra Przybecka z V a zdobyli II miejsce. Gratulujemy!

Quiz wiedzy o biurze detektywistycznym Lassego i Mai

Od poniedziałku, 7 listopada, rozpoczyna się quiz wiedzy o serii książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Jeśli jesteś fanem ich przygód i chcesz razem z nimi rozwiązać tajemnice, weź udział w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe w postaci najnowszej części przygód Lassego i Mai - "Tajemnica więzienia"!

Czytaj więcej...

Konkursy i imprezy

KONKURSY I IMPREZY

rok szkolny 2016/2017

 

WRZESIEŃ

NAZWA

NAUCZYCIEL

MIESIĄC

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” - akcja czytelnicza dla klas I-VI

p. Wiśniewska

IX-X

Najlepszy anglista 84” - konkurs dla klas IV-VI

P. Andrzejewska

p. Mondzik

cały rok szkolny

Konkurs plastyczny „Moje wakacje” dla klas I-III

p. Górska

p. Kamyszek

p. Szostak

IX

Wystawa prac plastycznych uczniów SP nr 84 w Galerii Green Way przy ulicy Gwarnej 10

p. Klimaszewska

IX-XI

PAŹDZIERNIK

Konkurs na członków dziecięcego jury festiwalu ALE KINO! dla klas V-VI

p. Postół

p. Sobolewska

X

Szkolny konkurs „Najpiękniejszy różaniec” dla klas I-VI

p. Suszyńska

p. Chystsiakov

X

Międzyszkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia” dla klas IV-VI – eliminacje szkolne

p. Kasprowicz

p. Kowalska

X

Wystawa prac plastycznych uczniów SP nr 84

p. Klimaszewska

cały rok

Trzy szkolne konkursy plastyczne

p. Klimaszewska

cały rok

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca – dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski

p. Klimaszewska oraz wychowawcy klas IV

X

Akcja zbiórki kasztanów dla zwierząt

p. Klimaszewska

X

LISTOPAD

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI – etap szkolny

p. Andrzejewska

p. Mondzik

XI

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PINGWIN (z języka angielskiego i niemieckiego) dla klas IV-VI

p. Andrzejewska

p. Mondzik

p. Ciba

p. Stachowska

XI

Konkurs polonistyczny „Językowy zawrót głowy”  dla klas V w SP nr 21

p. Postół

p. Sobolewska

XI

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla klas V-VI – etap szkolny

p. Postół

p. Sobolewska

XI

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” - konkurs czytelniczy dla klas I-III

p. Wiśniewska

XI

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-VI – etap szkolny

p. Postół

p. Sobolewska

XI

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas VI – eliminacje szkolne

p. Kasprowicz

XI

Konkurs „Ja i przyroda” - etap szkolny

p. Zakrzewska

XI

Omnibus” dla klas I-III

p. Biernaczyk

p. Kaczmarek

p. Szostak

XI

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV – eliminacje szkolne

p. Kowalska

XI

Konkurs informatyczny dla klas I-III

p. Szparaga

XI-XII

Dyskoteka z okazji Andrzejek – dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski

p. Klimaszewska oraz wychowawcy klas V

XI

GRUDZIEŃ

Konkurs „Złota Żabka” w dziedzinie języka polskiego dla klas V i VI organizowany przez EKOS  – etap szkolny

p. Postół

p. Sobolewska

XII

Szkolny konkurs „Najciekawsza szopka bożonarodzeniowa” dla klas I-VI

p. Suszyńska

p. Chystsiakov

XII

Szkolny konkurs wiedzy o Harrym Potterze dla klas IV-VI

p. Wiśniewska

XII

Międzyszkolny konkurs matematyczny „Tangramowe układanki” - etap szkolny i eliminacje do rundy finałowej dla klas IV-VI

p. Kowalska

XII

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap szkolny dla klas IV-VI

p. Kasprowicz

p. Kowalska

XII

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy – etap szkolny dla klas IV-VI

p. Zakrzewska

XII

akcja charytatywna „Góra grosza”

p. Górska

p. Szostak

p. Waligórska

XII

Koncert świąteczny

p. Kamińska

XII

STYCZEŃ

Dzień Kubusia Puchatka” - akcja czytelnicza

p. Wiśniewska

I

Wystawa prac uczniów z naszej szkoły w Galerii Green Way przy ulicy Gwarnej 10

p. Klimaszewska

I

Dyskoteka karnawałowa – dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski

p. Klimaszewska oraz wychowawcy klas VI

I

LUTY

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap rejonowy

p. Kasprowicz

p. Kowalska

23 lutego

Randka w ciemno z książką” - akcja czytelnicza dla klas I-VI

p. Wiśniewska

II

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Śremsong 2017” dla klas IV-VI

p. Suszyńska

II semestr

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Znaki Wiary” dla klas IV-VI

p. Suszyńska

p. Chystsiakov

II semestr

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy – etap rejonowy dla klas IV-VI

p. Zakrzewska

II

Konkurs recytatorski „Poznań, moje miasto” dla klas I-III

p. Kamyszek

p. Karaśkiewicz

p. Szostak

II

Obchody „Dnia Kota”

p. Górska

p. Kmita

p. Szczepaniak

II

Dyskoteka z okazji Walentynek – dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski

p. Klimaszewska oraz wychowawcy klas

II

Poczta walentynkowa

p. Klimaszewska

II

MARZEC

Szkolny konkurs wiedzy o świętym Wojciechu dla klas IV-VI

p. Krych

p. Kamińska

III

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych m. Poznania dla klas IV-VI – etap szkolny

p. Krych

p. Postół

p. Sobolewska

III

Szkolny Konkurs Piosenki dla Poliglotów – dla klas V-VI

Wszyscy członkowie zespołu humanistycznego

III

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim dla klas IV-VI

p. Krych

III

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap wojewódzki 

p. Kasprowicz

p. Kowalska

25 marca

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy – etap wojewódzki

p. Zakrzewska

III

Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

p. Zakrzewska

III

Marzec miesiącem matematyki – cykl konkursów matematycznych dla klas I-VI

Nauczyciele matematyki we współpracy z nauczycielami innych przedmiotów

III

Szkolny Dzień Matematyki (14 marca)

p. Kasprowicz

p. Kowalska

14 marca

Konkurs matematyczno-przyrodniczy „Dąbczak” dla klas V-VI

p. Kasprowicz

p. Kowalska

p. Zakrzewska

III

KWIECIEŃ

Konkurs pięknego czytania Biblii dla klas IV-VI

p. Suszyńska

p. Chystsiakov

IV

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PANDA (z języka angielskiego i języka niemieckiego) dla klas IV-VI

p. Andrzejewska

p. Mondzik

p. Ciba

p. Stachowska

IV

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „I'm the best” w SP nr 4 dla klas IV-VI

p. Andrzejewska

IV/V

Szkolny konkurs recytatorski

p. Krych

p. Postół

p. Sobolewska

IV

Międzyszkolny konkurs „Kocham mój Poznań” dla klas IV-VI

p. Zakrzewska

IV

Miejski konkurs ortograficzny „GŻEGŻÓŁKA” dla klas I-III

p. Kaczmarek

p. Kamyszek

p. Kmita

p. Szczepaniak

IV

Konkurs wiedzy o Poznaniu” w SP nr 25 dla klas I-III

 

IV

Konkurs matematyczny dla klas I-III

p. Lenartowska

p. Kubacka

IV

MAJ

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy GALILEO (z języka angielskiego i języka niemieckiego) dla klas IV-VI

p. Andrzejewska

p. Mondzik

p. Ciba

p. Stachowska

V

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zamku Królewskim w Poznaniu dla klas IV-VI

p. Krych

V

Spotkanie na Olimpie” - konkurs w SP nr 21 dla klas V

p. Postół

p. Sobolewska

V

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Informatyczny „Matematyka z myszką” dla klas VI

p. Kasprowicz

V

Święto Książki” - konkurs dla klas I-III

p.Ciemińska

p. Kubacka

p. Pawłowicz

V

Sprawnie piszę” - konkurs dla klas I-III

SP nr 3

V

Pitagorasek”-konkurs  dla klas I-III

SP nr 20

V

Wystawa prac uczniów z naszej szkoły w Galerii Green Way przy ulicy Gwarnej 10

p. Klimaszewska

V

Konkurs informatyczny dla klas IV-VI

p. Szparaga

V

Konkurs matematyczno-informatyczny w SP nr 5

p. Szparaga

V

CZERWIEC

Konkurs recytatorski „Uśmiech dziecka” dla klas I-III

SP nr 79

VI

IMPREZY SPORTOWE

Udział w zawodach sportowych w ramach Igrzysk Miasta Poznania Szkół Podstawowych, MKS Handball, Energetycznej Siatkówki

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Turniej o puchar przechodni dyrektora szkoły w piłce siatkowej

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Biegi dzieci i młodzieży przy Maratonie Poznańskim

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Bieg uczniowski

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Wyścigi rzędów kl. I, II, III

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Turnieje towarzyskie w piłce siatkowej

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Rozgrywki mikołajkowe w Arenie

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Festyn rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Turniej tenisa stołowego

nauczyciele wychowania fizycznego

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zamku Królewskim w Poznaniu

   W dniu 23 maja 2016r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zamku Królewskim w Poznaniu. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły - Jan Goliński z klasy IVa, a drugie miejsce również nasz uczeń - Dominik Kowalski z klasy IVc. 

                                                                                                                                                                                                          mgr Hanna Krych

Konkurs ortograficzny Gżegżółka 2016

gzegzolka

23 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole finał XVI edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka” dla uczniów klas I – III miasta Poznania pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.


W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć 102 uczniów – finalistów – Najlepszych z Najlepszych 38 szkół podstawowych w Poznaniu.
Jak co roku uczniowie pisali dyktando i test sprawdzający nie tylko znajomość polskiej ortografii, ale także umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Łatwo nie było...

Jednakże nasi finaliści poradzili sobie znakomicie.

Czytaj więcej...

Podkategorie