Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna znajduje się w sali numer 05 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00.
W skład pomieszczeń biblioteki wchodzi wypożyczalnia oraz czytelnia.
W czytelni uczniowie mogą przejrzeć archiwalne numery takich czasopism, jak: "Kaczor Donald", "Świerszczyk", "Viktor Junior", "National Geographic", "Koń Polski" oraz "Hobby Extra".

Biblioteka szkolna posiada ponad 7 500 woluminów.
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła wzięła udział w rządowym programie "Książki Naszych Marzeń". Z tych środków udało się nabyć dla szkolnej biblioteki około 160 nowości czytelniczych wybranych przez uczniów.

Część zasobów biblioteki pochodzi z darów od rodziców i uczniów. W roku szkolnym 2015/2016 zostało wpisanych na stan biblioteki około 200 sztuk podarowanych książek. Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy!
Nasza biblioteka posiada duży dział bajek i wierszyków dla najmłodszych uczniów, mamy książki z działu fantasy, powieści obyczajowe, książki o zwierzętach oraz duży zbiór komiksów z serii "Gigant". Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego :)
W pomieszczeniach biblioteki znajduje się 8 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z których uczniowie mogą korzystać w celach edukacyjnych.
Panuje tutaj przyjazna atmosfera.

Pamiętaj! Kto czyta, żyje podwójnie!
Zapraszamy!

Wejdź i bądź na bieżąco! BLOG BIBLIOTEKI!