Nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym, ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Klucz do Kosmosu”. Jest to element misji IGNIS, realizowanej we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną (POLSA), Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).
Celem tej akcji jest rozbudzanie pasji inżynieryjnych i naukowych wśród młodzieży w związku z historycznym momentem – realizacją pierwszej polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).
W ramach projektu nasi uczniowie na lekcjach fizyki zamienili się w prawdziwych konstruktorów. Wykorzystując zestawy, uczniowie samodzielnie montowali układy elektroniczne.
Podczas zajęć rozwijali umiejętności techniczne i precyzję, samodzielnie lutując do płytek PCB następujące komponenty:
Rezystory oraz kondensatory
Tranzystory i układy scalone
Diody LED
Mikrofon oraz brzęczyk (buzzer)
Przyciski sterujące
Efektem pracy uczniów było stworzenie kluczy telegraficznych. Dzięki połączeniu wszystkich elementów elektronicznych powstały urządzenia, które pozwalają na nadawanie komunikatów za pomocą alfabetu Morse’a.
Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania i świetnych efektów pracy.





